יום רביעי, 2 בדצמבר 2009

קורס הכנה ללידה? סבבה. גם אני שוקל להצטרף כי על פי הכרס שלי גם אני אמור ללדת בעוד חודשים אחדים...
לפני המון שנים, לפני שאשתי ילדה (ועל כך עוד יסופר בהמשך המאמר), השתתפנו, היא ואני, בקורס הכנה ללידה. כיום, במבט לאחור, אני מודה ומתוודה: שום קורס, יהיה טוב ויסודי ומכין לקראת הבאות ככל שיהיה - ואכן, כזה, מעולה, היה הקורס שאנחנו השתתפנו בו – לא מכין לקראת הרגע שהיה הרגע המכונן בחיינו הזוגיים: רגע בריאת העולם. הרגע שבו נולדה לנו בת בכורה, השד יודע איך וכיצד, חרף הקורס, והקריאה וההכנה הנפשית והפיזית וההיערכות. שום דבר שאירע בלידה, שעברה ללא תקלות, לא הכין אותנו לקראת הנס המופלא והמפעים הזה. זה לא אומר ש קורס הכנה ללידה היה מיותר. ההיפך.

דווקא הקורס, שלימד גם אותי מה תפקידי, כמסייע, הותיר לי מקום פנוי בלב, להתלהב, להתרגש, לבהות ולבכות מאושר. מצד אחד, הצד התפקודי, הייתי שקול וקר. ביצעתי את שהיה נראה לי שכמשימה שהוטלה עליי – להיות עזר שכנגד. לסעוד ברוך ובחמלה אין קץ את אשתי הכורעת ללדת. עשיתי זאת. היא אומרת שעשיתי זאת לדוגמה. אני חש וחושב כפי שחשתי וחשבתי גם אז - היא נסחפה טיפה. מצד שני – הייתי פנוי לחוות את רגע ההולדת.

קורס הכנה ללידה חשוב וחיוני לשני בני הזוג. האישה לומדת בו לנשום נכון, להסיח את דעתה מכאבי הצירים הצפויים באמצעות דמיון מודרך. הבעל לומד לסייע לה בכך. חשיבותו בעצם נוכחותו. האישה מרגישה שהיא אינה לבד. היא צודקת. היא באמת לא לבד. הבעל מרגיע אבל הוא גם נרגע. הוא יודע – אחרי הכול הוא רק הכינור השני. גם אם יזייף, לא נורא. העיקר שינגן.

קורס הכנה ללידה מכין הן מהבחינה הפיזית, הטכנית. המנחה מספקת מידע. היא מקיפה את הלידה מעל ההיבטים, החל משלבי ההיריון המוקדמים וכלה בימים שלאחר הלידה.

"גם למראה נושן יש רגע של הולדת", כתב המשורר. האם ייתכן כי הוא התכוון ללידת בתי השנייה ובני הראשון?

קורס הכנה ללידה מומלץ לגבר ולאישה. הוא לא רק תורם מידע חשוב הוא גם מהווה חוויה מחזקת ומעצימה לזוגיות, שכה חשובה לקראת הלידה, במהלכה ואחריה. מזל טוב!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה